ОХУ-ын бөхчүүд Спортын төв ордонд бэлтгэлээ хийж байна

Сэтгүүлчийн үг

“Монголиа Опен-2017” чөлөөт бөхийн Олон улсын тэмцээн ирэх амралтын өдрүүдэд “Буянт-Ухаа” спортын ордонд болно.

Тус тэмцээнд БНХАУ, БНСУ, ОХУ, Канад, Казахстан, Венесуэл, Монголын баг тамирчид өрсөлдөх юм. Уламжлал болсон энэхүү тэмцээнд оролцохоор хойд хөршийн баг хүрэлцэн ирсэн бөгөөд Спортын төв ордонд бэлтгэлээ хийж байна.

Энэ удаагийн тэмцээнд ОХУ-ын эмэгтэй шигшээ баг оролцож байгаагаас гадна Буриад, Якутын бөхчүүд өрсөлдөнө.

ОХУ-ын эмэгтэйчүүдийн шигшээ баг:

48 кг:

Валерия Чепсаракова (2013 оны Европын аварга, залуучуудын дэлхийн болон Европын аварга, Дэлхийн тулааны спортын наадам, Иван Ярыгиний “Алтан Гранпри”-гийн аварга)
Анжелика Фетошкина (23 хүртэлх насны Европын аварга, өсвөр үеийн ДАШТ-ий хүрэл, ЕАШТ-ий алт, хүрэл медальт)
Надежда Соколова (Өсвөр үеийн ДАШТ-ий алт, мөнгө, хүрэл медальт, өсвөр үе, залуучуудын Европын аварга)
Дарья Лексина (Өсвөр үеийн Европын аварга, Иван Ярыгиний нэрэмжит “Алтан Гранпри”-гийн мөнгө, хүрэл медальт, Александр Медведийн нэрэмжит ОУТ-ий аварга)
53 кг:

Сталвира Оршуш (Залуучуудын ДАШТ-ий хошой мөнгөн медальт)
Екатерина Полешук (Өсвөр үеийн Европын аварга, Иван Ярыгин, Александр Медведийн нэрэмжит ОУТ-ий хүрэл медальт)           
55 кг:

Нина Менкенова (23 хүртэлх насны ЕАШТ-ий хүрэл, оюутны ДАШТ, Бакугийн “Алтан Гранпри”, Яшар Догугийн ОУТ-ий мөнгөн медальт)
58 кг:

Вероника Чумикова (Оюутны дэлхийн аварга)
60 кг:

Ульяна Тукуренова (“Клиппан Опен” ОУТ-ий мөнгө, Буриадын Ерөнхийлөгчийн цомын хүрэл)
63 кг:

Валерия Лазинская (2014 оны ДАШТ-ий хүрэл медальт, 2015 оны Европын анхдугаар наадмын аварга)
Юлия Пронцевич (ЕАШТ-ий хүрэл медальт, Иван Ярыгиний “Алтан Гранпри”, Испанийн Гранпри, “Клиппан Опен”, Александр Медведийн нэрэмжит ОУТ-ий аварга)
Анжела Фоменко (2016 оны оюутны ДАШТ болон 23 хүртэлх насны Европын аварга)
Дасгалжуулагч: Андрей Бузен, Руслан Пайнов

ОХУ, Буриад

Эрэгтэй:

57 кг:

Алдар Бальжиннимаев (“Сингапур-2010” залуучуудын анхдугаар олимпийн аварга, залуучуудын Европын хошой аварга), Андрей Гатаулин
61 кг:

Агван Шадапов
65 кг:

Очир Доржиев, Алексей Боровицкий
70 кг:

Евгений Жербаев (Дмитрий Коркин, Буриадын Ерөнхийлөгчийн нэрэмжит ОУТ-ий хошой аварга), Семен Терещенко
74 кг:

Арсалан Будажапов (“Монголиа Опен-2015” ОУТ-ий аварга)
97 кг:

Батор Санжинимаев
125 кг:

Балдан Цыжипов (Иван Ярыгин болон Бакугийн “Алтан Гранпри”-гийн хүрэл медальт, “Монголиа Опен” ОУТ-ий хошой аварга), Юрий Власко (Залуучуудын Европын хошой аварга)
Эмэгтэй:

48 кг:

Дарима Санжиева
Саяна Цыбикова
53 кг: Раджана Васильева

55 кг: Раджан Цынгуева

Наилия Абзалова
60 кг: Лидия Очирова

Алена Сангадиева
63 кг: Жаргалма Цыренова (Оюутны дэлхийн аварга, ЕАШТ-ий мөнгө, Иван Ярыгиний нэрэмжит “Алтан Гранпри”-гийн нэг алт, хоёр мөнгө, хоёр хүрэл медальт)

Валерия Суворова

Дасгалжуулагч: Гуро Цэдэшиев, Валерий Иванов
Шүүгч: Эрдэм Биликтуев
Эмч: Максим Аксенов            
ОХУ, Якут

57 кг:

Ньургун Александров
61 кг:

Петр Павлов
Айхаан Антонов
Дулустан Булатов
65 кг:

Алексей Иванов
Ваир Бурцев
74 кг: Айсен Коперин

86 кг: Ньургун Сергин

Багийн ахлагч: Глера Старостина
Дасгалжуулагч:
Егор Старостин, Артур Федоров тус тус багтжээ.



АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд DailyNews.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй..

Сэтгэгдэл

Шинэ мэдээ

Санал асуулга

Та өдөр тутмын мэдээ мэдээллээ хэрхэн, хаанаас хүлээн авдаг вэ?